W obecnych czasach wybór odpowiedniego banku do założenia konta osobistego nie jest tak prostą sprawą, jak to się na początku wydaje. Dlatego warto się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru właściwego banku dla siebie, aby było to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Koszty prowadzenia konta

Wybierając odpowiedni bank online (sprawdź Nest Bank – online) do prowadzenia swojego konta, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić opłaty za prowadzenie konta, które mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od wybranego przez nas banku. W obecnych czasach można spotkać trzy rodzaje takich opłat. Wśród nich można wymienić następujące:

  • konta, które nie posiadają opłaty za prowadzenie,
  • konta, które posiadają pewną opłatę za prowadzenie, jednak nie jest ona pobierana w pewnych szczególnych sytuacjach; wśród nich można na przykład wymienić cykliczne wpływy na rachunek w pewnej wysokości,
  • konta, które posiadają stałą opłatę za prowadzenie i jest ona niezależna od innych czynników.

Warto wybrać taki produkt finansowy, który będzie nam w pełni odpowiadał. Dlatego z całą pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem będzie konto prowadzone za zero złotych lub zwolnienie z opłat pod pewnymi warunkami. Jednak w tym przypadku należy się upewnić, czy je rzeczywiście spełniamy. Istotną kwestią jest również fakt, w jakim banku posiada konto nasz pracodawca, ponieważ od tego zależny jest czas dokonania przelewu od niego.

W tym dziale  Jakie są rodzaje faktoringu?

Koszty karty debetowej

Do kont osobistych zazwyczaj są wydawane karty debetowe, które ułatwiają korzystanie z nich. Dzięki nim można wypłacać pieniądze z bankomatów, ale także płacić za transakcje w sklepach, a więc jest to bardzo dobre rozwiązanie. Dlatego podczas wyboru odpowiedniego konta w banku dla siebie warto również zwrócić uwagę na wysokość opłat, które są pobierane za kartę debetową. W obecnych czasach można wyróżnić trzy rodzaje takich opłat. Wśród nich wymienia się następujące opcje:

  • karta debetowa wydawana jest bezpłatnie i za korzystanie z niej również nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty,
  • karta debetowa wydawana jest bezpłatnie i pobierane są za nią dodatkowe opłaty; jednak można ich uniknąć pod pewnymi warunkami, które są zależne od konkretnego banku; wśród nich można wymienić na przykład określoną kwotę comiesięcznych transakcji lub ich ilość,
  • karta debetowa wydawana jest bezpłatnie, jednak są za nią pobierane pewne opłaty, których nie da się w żaden sposób uniknąć.

Koszty wypłat z bankomatów

Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie konta bankowego i banku warto również zwrócić uwagę na koszty, jakie się ponosi za wypłaty z bankomatów. Koszty wypłaty gotówki mogą być bardzo zróżnicowane i zależeć od konkretnego banku. Wśród nich można wymienić następujące opcje:

  • darmowe wypłaty tylko z tych bankomatów, które należą do sieci konkretnego banku,
  • darmowe wypłaty z określonych bankomatów, na przykład konkretnej sieci,
  • brak prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  • abonament, który pobierany jest za możliwość wypłat gotówkowych ze wszystkich bankomatów.
W tym dziale  Jak obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy?

Istotną kwestią jest również fakt, jakie bankomaty znajdują się w naszej najbliższej okolicy.

5 wskazówek, na które powinieneś zwrócić uwagę, wybierając bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *