Nanoszenie kleju termotopliwego nie zawsze jest proste. Zwłaszcza miłośnicy decoupage i szeroko pojętego rękodzieła widzą, jak ważna jest precyzja, z jaką nanosi się spoiwo dla delikatnych materiałów. Producenci klejów termotopliwych wyszli na przeciw potrzebom swoich klientów – w ich ofertach można znaleźć mnóstwo praktycznych i niezwykle funkcjonalnych dysz do aplikatorów kleju.

Do czego służą dysze do aplikatorów kleju?

Dysze do aplikatorów klejów termotopliwych https://www.buehnen.pl/one4all/dysze powstały z myślą o precyzyjnym nakładaniu spoiwa w postaci kleju. Dzięki temu, iż na rynku dostępnych jest wiele wariantów i modeli takich dysz, z pewnością każdy – nawet najbardziej wybredny konsument – znajdzie coś, co odpowiada jego potrzebom. Co więcej, w ofertach sklepów i hurtowni zajmujących się handlem tego typu akcesoriami można znaleźć produkty do aplikacji kleju w różnych zakresach cenowych, więc nie trudno wybrać dla siebie czegoś, co nie obciąża zbytnio domowego budżetu.

Rodzaje dysz do aplikatorów kleju

Potrzeby klientów są różne. Jedni chcą produktu, który umożliwi im aplikację jak największej ilości kleju na raz. Inni z kolei preferują nakładanie spoiwa wolniej i delikatniej, w niewielkich ilościach. W sklepach i hurtowniach ( zarówno stacjonarnych, jak i tych online) zajmujących się sprzedażą akcesoriów do klejów hot-melt można znaleźć niemal każdy rodzaj dysz do aplikatorów. W ich ofertach producentów można znaleźć między innymi:
– dysze jednootworowe (które również dzielą się na kilka rodzajów),
– dysze wielootworowe (przeznaczone do aplikacji większej ilości kleju jednocześnie),
– dysze kątowe (z jednym, dwoma lub trzema otworami; dysze kątowe różnią się od siebie także pod względem wielkości kąta),
– dysze szczelinowe,
– dysze do pistoletów ręcznych,
– dysze wkręcane,
– dysze SPRAY MS.

W tym dziale  Monitory 144Hz: czy warto w nie zainwestować?

Wybór odpowiedniej dyszy – czym się kierować?

Osoby używające klejów typu hot-melt wiedzą, że najtrudniejszym zadaniem jest ich precyzyjne nałożenie. Z tego powodu warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniej dyszy do aplikatora kleju. Jej rodzaj powinien zależeć od tego, do klejenia jakich materiałów ma służyć. Najlepiej zasięgnąć opinii fachowca; jeśli jest to sklep stacjonarny – zapytać sprzedawcę o przeznaczenie poszczególnych dysz i dopiero po konsultacji z nim dokonać zakupu. W przypadku sklepów internetowych zaleca się kontakt mailowy z osobą, która sprzedaje dany produkt. Zaletą kontaktu mailowego jest to, że wszelkie informacje są przesyłane w formie pisemnej – co minimalizuje ryzyko oszustwa (częstą praktyką sprzedawców jest odpowiadanie na pytania klientów w sposób niezgodny z prawdą – tak, aby sprzedać dany produkt, mimo iż klient nie do końca właśnie takiego potrzebuje; w przypadku zapytań stawianych drogą mailową nie ma miejsca na takie posunięcia, ponieważ klient może łatwo udowodnić, że został wprowadzony w błąd przez osobę sprzedającą – za co grozi odpowiedzialność karna).

Dysze do aplikatorów kleju Hotmelt – rodzaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *