W obecnych czasach wysyłka różnego rodzaju towarów stała się niezwykle popularnym i często wykorzystywanym rozwiązaniem w wielu przedsiębiorstwach. Towary z powodzeniem można wysyłać w różnych rodzajach paczek. Wiele osób zastanawia się, jakie są rodzaje przesyłek kurierskich. Warto się tego dowiedzieć.

Przesyłka standardowa

Najbardziej podstawowym rodzajem paczki, której transportem zajmuje się firma kurierska jest przesyłka standardowa. Tego rodzaju przesyłka ma regularne kształty, którymi najczęściej jest sześcian lub prostopadłościan. Oprócz tego w przypadku przesyłki kurierskiej wymiar najdłuższego boku nie powinien przekroczyć stu dwudziestu centymetrów. Suma wymiarów w przesyłce nie powinna natomiast przekroczyć wartości dwustu dwudziestu centymetrów. Warto na ten aspekt zwrócić swoją szczególną uwagę podczas nadawania przesyłek różnej wielkości i standardowym kształcie.

Przesyłka niestandardowa

Kolejnym rodzajem przesyłki kurierskiej, która może być realizowana przez taki podmiot, jak tani kurier z całą pewnością jest przesyłka niestandardowa. Przesyłka niestandardowa to zazwyczaj paczka, w której wymiar jednego z boków przekracza wartość stu dwudziestu centymetrów. Przesyłka niestandardowa występuje również w przypadku, gdy suma wymiarów wszystkich boków paczki przekroczy wartość dwustu dwudziestu centymetrów. Dodatkowo przesyłka niestandardowa może mieć również inne kształty niż tradycyjna paczka. Wśród nich wymienia się kształt owalny lub kulisty.

W tym dziale  Jakie jest zastosowanie pianki otwartokomórkowej?

Przesyłka gabarytowa

Wśród różnych rodzajów przesyłek kurierskich można także wyszczególnić taj zwane przesyłki gabarytowe. Przesyłka gabarytowa zazwyczaj posiada stosunkowo małą wagę, a także duże wymiary. W tym przypadku waga gabarytowa paczki jest większa niż jej waga rzeczywista. Wagę gabarytową przesyłki kurierskiej oblicza się na postawie specjalnie do tego celu przeznaczonego wzoru. Dzięki temu możliwe jest obliczenie ewentualnych dopłat do paczek powyżej pewnej wagi.

Przesyłka dłużycowa

Przesyłka dłużycowa to kolejny rodzaj paczki, który może być transportowany przez firmę kurierską. W tego rodzaju przesyłkach najczęściej wymiar najdłuższego boku przekracza dwieście centymetrów. Jednak maksymalna długość tego rodzaju paczki nie powinna przekroczyć trzystu pięćdziesięciu centymetrów. Oprócz tego określona jest również konkretna waga paczki, która nie może zostać przekroczona. Najczęściej jest to trzydzieści kilogramów.

Przesyłka paczkomatowa

Kolejnym rodzajem popularnych przesyłek z całą pewnością są przesyłki paczkomatowe. Mogą one być nadawane zarówno u kuriera, jak i w paczkomatach. Tego rodzaju przesyłki mogą występować w trzech gabarytach. Wybór konkretnego gabarytu paczki zależny jest zarówno od jej wagi, jak i wielkości. Dlatego warto na ten aspekt zwrócić swoją szczególną uwagę podczas wysyłania przesyłek. W ostatnich latach przesyłki tego rodzaju stały się niezwykle popularne wśród wielu osób i są jedną z najchętniej wybieranych możliwości.

Jakie są rodzaje przesyłek kurierskich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *