Obecnie trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez konta w banku. Jaki rachunek jednak wybrać? Czym warto się w tym przypadku kierować? Okazuje się, że istotnych elementów jest naprawdę sporo. Pod uwagę trzeba wziąć przy tym przede wszystkim swoje potrzeby i oczekiwania.

Jakie konto bankowe wybrać dla siebie?

Na samym starcie trzeba poznać swoje potrzeby. Tak naprawdę nie ma bowiem kont w 100% bezpłatnych. Oczywiście są ekonta z darmowymi bankomatami, ale w ich przypadku pojawiają się inne opłaty. Jednak, jeśli dobrze oszacuje się swoje potrzeby, nie będzie się płacić, za coś, co jest tak naprawdę niepotrzebne. Przykładowo osoby, które dużo podróżują, ale nie lubią płacić kartą wybiorą ekonto z darmowymi bankomatami, a niepotrzebny jest im w ogóle program money-back.

Podstawowe usługi bankowe

Zdecydowana większość osób korzysta z konta bankowego w podobny, prosty sposób. Pieniądze z wynagrodzenia wpływają na rachunek, a potem są wybierane w formie gotówki z bankomatów, wydawane poprzez płatności kartą czy wykorzystywane do przelewów. Do konta dostęp zapewniony jest bezpośrednio w oddziale, online i telefonicznie.

Obecnie popularne są ekonta z darmowymi bankomatami (Sprawdź: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto). Ludzie cenią sobie możliwość wykonywania przelewów i innego rodzaju transakcji bez konieczności wychodzenia z domu. Rzeczywiście do oddziału lepiej udać się tylko, gdy jest to naprawdę konieczne np. składając wniosek o kredyt hipoteczny. Dzisiaj większość czynności wykonywać można przez internet. Poza tym usługi w oddziałach są często płatne i to dość wysoko.

W tym dziale  Pożyczka na raty bez BIK – wszystko, co musisz wiedzieć

Oczywiście przy wyborze ekonta z darmowymi bankomatami, warto zapoznać się wcześniej z funkcjonalnościami i niezawodnością danych systemów bankowości internetowej. Sporo cennych opinii znajduje się w sieci. Czujność powinny także zachować osoby, które preferują klasyczne konta. Obsługa klientów w oddziale banku nie jest obecnie zbyt tania.

Konto bankowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Wiele kont bankowych reklamowanych jest jako darmowe. Jednak tak naprawdę każdy rachunek wiąże się z pewnymi opłatami. Warto więc zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. Należy sprawdzić, czy nie zawarte w nich zostały dodatkowe, nietypowe opłaty czy wysokie prowizje za niektóre usługi. Co ciekawe, taka tabela może co jakiś czas się zmieniać.

Z całą pewnością dobrym wyborem są zawsze ekonta z darmowymi bankomatami. Usługi online są najtańsze i cieszą się obecnie dużą popularnością. Bankom zależy również na tym, aby rachunki ich klientów były aktywne. Chcą być bankami pierwszego wyboru. Rośnie bowiem wówczas prawdopodobieństwo, że klienci zostaną z nimi na dłużej i skorzystają także z innych ich usług. Dlatego preferują osoby, które często używają karty płatniczej przypisanej do konta czy przelewają na dany rachunek swoje wynagrodzenie. Często karta powyżej danej liczby transakcji w skali miesiąca jest darmowa.a

Porównanie warunków kont. Sprawdź, które najlepsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *