Brama przemysłowa to bez wątpienia jeden z podstawowych elementów, który składa się na odpowiednie zaplecze i właściwe zagospodarowanie przestrzeni przemysłowej. Znacząca liczba firm związana jest z importem oraz eksportem towarów, co wymaga odpowiedniej logistyki działania, celem prawidłowego przyjęcia oraz wysyłki towarów. Poprzez wykorzystanie szeregu narzędzi, takich jak przestrzenie dokujące czy obszerne magazyny, w połączeniu z narzędziami, takimi jak wózki widłowe, prace w tego rodzaju przestrzeniach przebiegają sprawnie i bez zakłóceń.

Zastosowanie bram przesuwnych w przemyśle

Celem odpowiedniego koordynowania dostępu do przestrzeni przemysłowej, którą jest hala produkcyjna, wymagane jest zastosowanie elementów, takich jak drzwi czy bramy. Dlatego bramy przemysłowe są produktem funkcjonalnym i wytrzymałym. Dla wielu przedsiębiorców ważna jest żywotność nie tylko samej bramy, ale również elementów wspomagających jej działanie, jak siłownik, czy napęd. Dlatego w trakcie produkcji wykorzystuje są wyłącznie materiały najwyższej jakości, a do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie. Umożliwia to realizację także zamówień o nietypowych wymiarach.

Bramy przemysłowe segmentowe do przestrzeni magazynowych

Dzięki temu produktowi możliwa jest sprawna obsługa pojazdów transportowych. Najczęściej tego typu bramy przemysłowe wykorzystywane są w dokach, gdzie dochodzi do rozładunku i załadunku towarów. Poprzez mocną i solidną konstrukcję, elementy wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych wykazują odporność na działanie wilgoci, także deszczu czy śniegu oraz wiatrów. Bramy przemysłowe segmentowe są produktem żywotnym i funkcjonalnym, ułatwiającym prace logistyczne na terenie magazynu czy hali przemysłowej.

W tym dziale  Program Mój Prąd 4.0 – co warto wiedzieć?

Bramy przemysłowe podwieszane

Dewizami tego produktu są: wytrzymałość, funkcjonalność, wszechstronność. Z powodzeniem mogą być stosowane wewnątrz budynku, oddzielając od siebie poszczególne sekcje. W tym przypadku możliwe jest również zamontowanie bramy przemysłowej podwieszanej przeszklonej. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, dostępna także w wariancie automatycznym, który ułatwia jej obsługę. Wówczas wyposażona jest w dodatkowe czujniki i sygnalizację świetlną oraz odpowiednie oznaczenie krawędzi, ułatwiające kierowcom wózków widłowych i innym operatorom maszyn operowanie w okolicach bramy.

Bramy przemysłowe podwieszane

To praktyczne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę użytkowania. Są wytrzymałe, świetnie sprawdzają się w postaci jedno lub dwuskrzydłowej, np. stanowiąc główne wejście do zakładu. Celem minimalizacji strat ciepła podczas przemieszczania się personelu pomiędzy zakładem a innymi przestrzeniami, oferuje się możliwość dodatkowego montażu drzwi wejściowych oraz ocieplenia całej konstrukcji.

Wysoka jakość i niezawodność

Wszystkie bramy przemysłowe to produkty, w których zastosowano nowoczesną technologię, pozwalającą na tworzenie bardzo wytrzymałych elementów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, ale również szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Wysokiej jakości bramy przemysłowe: rodzaje i charakterystyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *