Polacy coraz częściej robią zakupy w Internecie. Sklepy oferują wiele możliwości dostawy, prawie zawsze pojawia się wybór pomiędzy przesyłką pocztową a przesyłką kurierską. Który wariant jest lepszy?

Poczta kontra kurier

Czy lepiej wysyłać paczki poprzez pocztę czy też poprzez firmy kurierskie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zdania są podzielone. Poczta, ze względu na swoją tradycję, ma swoich zwolenników. Nie może już jednak konkurować ceną, ponieważ firmy kurierskie przygotowują dla swoich klientów wiele promocji, rabatów. Wydaje się, że klienci już przyzwyczaili się do obecności na rynku wielu firm kurierskich i chętnie korzystają z ich usług. Czasem nawet mieszkańcy danego miasta dobrze znają kuriera określonej sieci, ponieważ ten często zjawia się na ich posesji, aby dostarczyć kolejną zamówioną paczkę. Niektórzy lubią jednak pójść na pocztę, by osobiście odebrać przesyłkę.

Odbiór w punkcie

Dużym ułatwieniem jest, kiedy odbiorca może wybrać, w jakim punkcie odbierze paczkę. Wiele osób przebywa cały dzień poza domem i nie mają oni możliwości czekania na kuriera. Zamiast tego, po pracy, na przykład o godzinie 21 lub 22 mogą odebrać paczkę z wybranego punktu. Wydaje się, że firmy kurierskie, które współpracują z takimi punktami odbioru, mają więcej klientów. Jest to po prostu komfortowe i sprawia, że zarówno kurierzy, jak i odbiorcy, mają mniej stresujących sytuacji.

W tym dziale  Dlaczego warto zainwestować w program do zarządzania produkcją?

Ubezpieczenie paczki kurierskiej

Przesyłka kurierska powinna być ubezpieczona. Zwykle w standardowej ofercie jest określona kwota, jaka zostanie zwrócona, jeśli paczka zaginie lub zostanie zniszczona. Takie sytuacje zdarzają się, pomimo zachowania najwyższych standardów obsługi. Paczka musi przebyć długą drogę, jest w rękach wielu osób. Oczywiście w obecnych czasach nikt nie poprzestaje na sortowaniu ręcznym. Wykorzystuje się komputery, kody kreskowe, aby paczki docierały do adresatów jak najszybciej. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie paczki. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym więcej trzeba za paczkę zapłacić. To naturalne.

Za pobraniem czy opłacona z góry?

Wiele sklepów oferuje możliwość zakupu towarów za pobraniem. Oznacza to, że sklep, bez otrzymania pieniędzy za towar, wysyła ten towar do klienta. Klient płaci kurierowi przy odbiorze. Jest to wygodne dla tych klientów, którzy z różnych powodów nie mogą zapłacić z góry, przelewem bankowym lub blikiem. Często osoby starsze obawiają się nowych technologii, nie korzystają z bankowości elektronicznej, a chcą zamówić coś przez Internet. Wtedy przesyłka za pobraniem jest idealnym rozwiązaniem. Oczywiście jest to pewne ryzyko dla sklepu, że klient nie odbierze przesyłki i sklep poniesie straty związane z wysyłką nieopłaconego towaru. Zdecydowana większość klientów płaci za zakupy z góry, blikiem bądź przelewem elektronicznym. Zajmuje to zaledwie kilka chwil, nie trzeba później martwić się o gotówkę w dniu odbioru paczki od kuriera.

Wszystko co musisz wiedzieć o przesyłkach kurierskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *