Świat brnie nieustannie do przodu, a wraz z nim rozwój. Przykładów na to można mnożyć oraz wskazywać niemal na każdym kroku. Notorycznie coś udoskonalamy, zastępując stare nowym oraz lepszym, a przede wszystkim sprawniejszym i czystszym.

Stara i nowa kreda

Czym jest kreda oraz jakie posiada powszechne zastosowanie wie niemal każdy. Z kredą w zasadzie styczność mamy już jako dzieci, obserwując na początku nauczyciela piszącego nią po tablicy, aby później wielokrotnie samemu ją użytkować. Niestety wraz z poznaniem kredy, a także zrozumieniem jej zastosowania, zaczynamy dostrzegać wady i niedoskonałości. Tak właśnie rozpoczął się proces doskonalenia, dzięki czemu uzyskano marker kredowy, czyli niejako współczesną kredę.

Marker kredowy lub jak kto woli pisak kredowy to alternatywa dla tradycyjnej kredy. Niemniej jednak sprawdza się w sposób doskonały zarówno pod względem pisania na starego typu tablicy kredowej, ale nie tylko. Co odróżnia marker od kredy, to brak pyłu, który niejednokrotnie okropnie brudził i zostawiał paskudne ślady, niebotycznie wręcz zadymiając całą przestrzeń wokół.

Co można zrobić z pisakiem kredowym?

Bez cienia wątpliwości pisak kredowy idealnie sprawdzi się w rozmaitych przypadkach, a nie tylko podczas zapełniania przestrzeni tablicy kredowej. Choć równie dobrze właśnie w taki sposób można go przeznaczyć w domowym zakątku. Zabawa kredową tablicą to dla wielu dzieci wiele godzin uciechy i twórczości, czego w rzeczywistości szkoda ich pozbawiać. Niestety ze względu na dotychczasową konieczność stosowania mocno pylącej i brudzącej kredy, wielu rodziców nieprzychylnym okiem patrzyło na tę właśnie koncepcję dziecięcej zabawy. W chwili obecnej wystarczy kredę zastąpić nowocześniejszą wersją i problem z głowy, a zabawa może trwać w najlepsze.

W tym dziale  Ergonomia w miejscu pracy – dlaczego jest ważna?

Marker wypełniony płynną kredą nadaje się jednakże również do innych spraw. Dzieje się tak dlatego, że wysokiej jakości akcesorium z powodzeniem można stosować na rozmaitych powierzchniach. Marker bez problemu powinien dać radę na szkle, ceramice, plastiku, a nawet metalu. Ta wyjątkowa właściwość powoduje, że lista potencjalnych zastosowań rośnie z każdą chwilą.

Jako że markera kredowego można używać na powierzchni szklanej, nada się on wręcz perfekcyjnie do przygotowywania okiennych ozdób świątecznych. Dostępnych na rynku kolorów jest obecnie cała masa, dzięki czemu w swym twórczym zapale wcale nie trzeba się ograniczać, zaś czynienie zdobień okiennych może być przy okazji świetną zabawą dla całej rodziny. Będą one z pewnością kolorowe i pełne życia, a co więcej, łatwe do usunięcia, przez co szyby okienne będą mogły zostać z powodzeniem przygotowane na kolejne święta. W przeciwieństwie do naklejanych ozdób okiennych markery kredowe nie zostawiają po sobie paskudnych śladów czy zabrudzeń, co pozytywnie wpływa na aspekt estetyczny także po skończeniu ich użytkowania.

Szybkie opisanie kartonów, przetworów i innych opakowań to kolejna z możliwych propozycji na wykorzystanie kredowego markeru. Dzięki temu szybko i prosto odnajdziemy potrzebną w danym momencie rzecz, nie przekopując całej masy słoików z dżemami czy konfiturami. Podobnie sprawy będą się miały z jakimkolwiek innym opakowanym przedmiotem bądź dobrem.

W tym dziale  Jak robić odpowiedzialne zakupy spożywcze?

Idealne okażą się także w zastępstwie samoprzylepnych karteczek, które niejednokrotnie zapełniają całą przestrzeń organizacyjną domu, wprowadzając chaos. Każda karteczka z osobną adnotacją szybko zapełni przestrzeń drzwiczek lodówki czy tablicy zawieszonej nad biurkiem, zaś ich ciągłe zdejmowanie bądź przewieszanie niestety zazwyczaj nie ułatwia sprawy. Z pisakiem kredowym przygotowanie schematu działania lub odnotowywanie ważnych spraw stanie się prostsze. Po zaliczeniu punktu wystarczy go zmazać, czyniąc powierzchnię na kolejne, a jednocześnie nie zaśmiecając notorycznie najbliższego otoczenia.

Markery kredowe – jakie mają zastosowanie w codziennym życiu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *